Kaip pasirinkti laipiojimo batelius

Laipiojimo bateliai


Jeigu jūs jau susidomėjote laipiojimu, pirma ko prireiks iš laipiojimo inventoriaus tai – laipiojimo bateliai. Ši speciali avalynė skirta laipiojimu uolomis (taip pat laipiojimo salėje) ir leidžia maksimaliai išnaudoti uolos nelygumus (kybius), plyšius ir paprasčiausią trintį. Ten, kur paprasta sportinė avalynė praslydinės, laipiojimo bateliai leis tvirtai ir saugiai pastatyti koją, o tai gerokai palengvins tiek rankų, tiek viso kūno darbą.
Laipiojimo batelių, kaip ir viso kito inventoriaus, skirto uolų laipiojimui ir alpinizmui, pasiūla yra pakankamai didelė ir dažniausiai naujokui sunku išsirinkti tinkamus batelius. Pabandysime duoti kelis patarimus, kad nusipirkus pirmus batelius, kad laipiojimas netaptų kančia, o leistų tobulėti ir pajausti malonumą.
1.Pirmus batelius pirkite padedant konsultantui, kuris jau išbandęs ne vieną porą batelių ir gerai nusimano apie laipiojimą.
2. Pirkite patogius, universalius, plačios paskirties laipiojimo batelius, kurie tiktų laipioti ir salėje, ir ant uolų.
3. Išsirinkite aptemptus, bet komfortiškus ir ne per trumpus batelius. Trumpesni bateliai bus nepatogūs ir skirti ekstremaliam laipiojimui.
4. Atminkite, kad laipiojimo bateliai tempiasi, bet daugiausia į plotį, o ne į ilgį. Avalynė su papildomais guminiais rantais tempiasi mažiau.. Jei koja bateliuose suveržta skausmingai ir pirštai stipriai užsilenkę, nepirkite tokių batelių.
5. Pabandykite keletą skirtingų modelių ir dydžių ir išsirinkite geriausiai atitinkančią porą jūsų kojai. Netinkamas dydis yra dažna problema perkant laipiojimo batelius. Laipiojimo bateliai būna JAV, Didžiosios Britanijos ar Europos dydžio, todėl skirtingų gamintojų to pačio dydžio bateliai gali skirtis. Geriausia batelius išbandyti asmeniškai ir apie penkias minutes pavaikščioti parduotuvėje. Kai kurios parduotuvės turi ir laipiojimo sienos elementą, kur galima pasibandyti kaip bateliai „stovi“ ant sienos.
6. Didžiuosius gamintojus galima rasti ir internetinėse parduotuvėse, tačiau supraskite, kad jeigu jūs nebandėte būtent to modelio ir dydžio asmeniškai, nusipirkti bateliai gali netikti. Prieš perkant įsitikinkite, kad galite batelius grąžinti ar apkeisti į tinkamą dydį.
7. Prieš pirkdamas batelius išsinuomokite batelius laipiojimo salėje, įsitikinkite, ar laipiojimas – tas užsiėmimas ir sportas, kurio norite.

(0)