Požiūris į flysą

Požiūris į flysą.

Dirbdamas outdoor‘o parduotuvėje dažnai girdžiu prašymą – „Man reikia storo antro sluoksnio (bliuzono), kad būtų šiltas“.

Bet ar iš tiesų storas yra šiltas ? Ir ar bliuzonas būtinai turi būti antras sluoksnis? Ir ar vis dar reikia prisisluoksniuoti kaip tai pataria daryti daugelis „outdooro specialistų“ ??

Šiais klausimais pabandysiu išsakyti savo asmeninę nuomonę remdamasis šiuolaikinėmis tendencijomis ir savo asmenine patirtimi.

Pradžiai apie patį produktą – flysą (fleece). Pati žodžio reikšmė išsivertus iš anglų kalbos reiškia avies vilną, kitaip avikailį, tačiau nepriklausomai nuo to, jog pagal žodžio reikšmę susidaro įspūdis, jog tai turėtų būti organinės kilmės produktas, tačiau flysas (fleece) dažniausiai yra 100% sintetinis produktas, gaminamas iš poliesterio, nors ir yra minkštas ir pūkuotas kaip avikailis.

1979 metais „Malden Mills Industries“ kompanijos vadovas ir steigėjas Malden Mills sukūrė sintetinį produktą, audinį, kuriuo pakeitė sunkius, drėgmę įgeriančius vilnonius bliuzonus, kuriuos tuo metu siuvo ir pardavinėjo JAV kariuomenei. Kompanijos įkūrėjas keletą metų išradimą tobulino ir 1981 metais galutinis jo produktas pasak žurnalo „Time“ buvo pripažintas kaip vienas geriausių 20 amžiaus išradimų.

Taigi tipiškai gaminys yra gaminamas iš poliesterio. Poliesterio pluoštai yra suaudžiami į vientisą audinį, kuris vėliau yra specialiai šukuojamas tam, kad pasipūstų ir padidėtų jo tūris. Kartais norint sukurti tam tikrą audinio tekstūrą į flysą yra įmaišomi ir natūralūs pluoštai, kaip vilna, kanapių pluoštas ar viskozė. Šis sintetinis pluoštas gali būti išgaunamas ir iš perdirbto plastiko, pvz plastikinių vandens buteliukų, tokiu būdu gaminiui suteikiant „ECO-FRIENDLY“ ženklą. Taip mes gauname labai lengvą sintetinį audinį, kurio drėgmės absorbcija siekia vos 1 % , kuris yra lengvai prižiūrimas ir skalbiamas, greitai džiūstantis, lengvai suspaudžiamas ir labai gerai išlaikantis šilumą.

Daugelis mūsų yra girdėjęs POLARTEC prekės ženklą ir netgi dažnai gretina patį gaminį, t.y. flysą su šiuo prekės ženklu tarsi tai būtų vienas ir tas pats dalykas. Taigi kas yra tas POLARTEC? Ar jis yra kuom nors geriau? Ir kodėl gaminiai su šiuo prekės ženklu kainuoja dvigubai daugiau?

Jau mano anksčiau minėtas dėdė Malden Mills įkūrė įmonę „Malden Mills Industires“ , šiandien dienai ši įmonė vadinasi „Polartec LLC“ . Gamintojas buvo gerai žinomas dėl savo vilnos produktų, kuriuos pagrinde gamino JAV kariams. Kompanijos įkūrėjo nelabai tenkino vilnos produktai, dėl savo didelio svorio, tūrio ir sąlyginai didelės drėgmės absorbavimo, todėl juos nuolat tobulino, kol galiausiai nusprendė natūralų audinį pakeisti sintetiniu (poliesteriu) ir pritaikyti specialias suaudimo technologijas, kurios ir padėjo gimti originaliam POLARTEC flysui. Taip gimė minkštas, mažo svorio sintetinis audinys, kuris labai gerai sulaiko šilumą ir yra beprotiškai hidrofobiškas.

Šiandien dienai rinkoje galime rasti apie 400 skirtingų flysų tipų, tačiau labiausiai paplitusi ir žinoma Polartec produkcija. Štai keletas gaminių, kuriuos linksniuoja daugelis pirkėjų:

„Polartec Classic Micro series“ – originali sintetinio audinio technologija išrasta 1981. Audinys pasižymi geromis termoreguliacinėmis savybėmis, yra lengvas, greitai džiūstantis, orui laidus, patvarus ir lengvai prižiūrimas.

„Polartec Power Dry“ – ši įvairiapusė audinio atviro sumezgimo technologija leidžia super efektyviai išstumti drėgmę nuo kūno ir visą aktyvų laiką jus išlaikyti sausu, ko pasėkoje išlieka šiluma ir komfortas.

“Polartec Power Dry High Efficiency” – produktas pagamintas iš atviro mezgimo tinklelinės struktūros, naudojant dvi komponentę sumezgimo konstrukciją, kurioje iš abiejų audinio pusių naudojami skirtingi siūlai. Ši konstrukcija leidžia greičiau pernešti prakaitą, greičiau džiūsta ir yra išskirtinai šilta.

„Polartec Hardface Technology“ – specialus audinio apdirbimas padarantis gaminį atsparų išoriniams poveikiams, taip paverčiant gaminį tinkamą nešioti ir kaip išorinį rūbą.

„Polartec Power Stretch“ – Ypatingai gerai šilumą laikantis gaminys, kuris turi elastingumą 4 kryptimis, be šios labai praktiškos savybės, produktas pasižymi ir kitomis Polartec gaminiams būdingomis savybėmis.

„Polartec Thermal Pro“ – Elastingas, šiltas, laidus orui, lengvai suspaudžiamas ir greitai džiūstantis.

Apibendrinus galima daryti išvadas jog Polartec  tai ne tik žinomas vardas, už kurio gaminius reikia papildomai sumokėti tik dėl to, jog tai Polartec. Tai yra gamintojas, išradęs šį produktą, gamintojas, naudojantis naujausias technologijas ir jas nuolat tobulinantis ir tai darantis jau beveik 40 metų. Gal kiek keistoka, kodėl audinio išradėjas gaminio patentą paleido vėjais plačiajai rinkai, sukūrusiai šimtus gaminio pigesnių alternatyvų, o gal būt išmintingas žingsnis leisiantis išpopuliarėti produktui visame pasaulyje, o tie kas ieško tikrojo, originalaus, ilgaamžiško flyso visada žinos jog nesuklys pasirinkdami POLARTEC produkciją.

(0)
skaityti toliau