Peninų Alpės – Monte Rosa grupė

Birželio 8-18

Peninų Alpės – Monte Rosa grupė

Įkopimai į garsiausius Alpių 4-tūkstantininkus. Kopimas į kalnus pradedantiesiems

Peninų Alpės – vakarinė alpių dalis Italijos ir Šveicarijos pasienyje. Peninų Alpėms priklauso Monte Rosa kalnų grupė, kurioje yra daugiau kaip 10 viršūnių aukštesnių kaip 4 000 m. Tobula vieta, norintiems per vieną kelionę pasiekti maksimalų 4000 m. viršūnių skaičių. Atvykę į nedidelį, Italijos miestelį Gressoney-Saint-Jean pradėtume savo kelionę aukščiausių Alpių viršūnių link. Būtent šiose apylinkėse įsikūrė seniausia Italijos alpinizmo kalnų gidų organizacija. Tai yra patogi vieta išeiti į Monte Rosa kalnų grupę, kuri siūlo daugybę maršrutų alpinizmui, skiturui, freeride‘ui ir kietiems žiemos bei vasaros „outdoor‘o“ malonumams.

1 diena:

Birželio 8 dienos vakare išvykstame iš Kauno. Kelionė per Lenkiją nakties metu ir anksti ryte  atvykstame į Rudawy nacionalinį parką.

2 diena:

Šiandien diena bus skirta susipažinimui su laipiojimo įranga, apšilimui, laipiojimui ant granito uolų. Pažintis su sportiniu ir tradiciniu uolų laipiojimu, įrangos pritaikymas natūraliomis sąlygomis. Laipiojimas iki pat vakaro ir nakvynė netoliese esančiame kempinge „9 up“

Vakarienė kempinge*

3 diena:

Kelionė per Čekiją, Austriją. Vėlai vakare atvykstame į Gressoney-Saint-Jean, miestelį Italijos šiaurėje, Aosta slėnyje. Miestelis gerai žinomas alpinistų bei žiemos sportų mėgėjų. Tai patogi vieta išeiti į Monte Rosa kalnų grupę, daryti įkopimus į aukščiausias Alpių viršūnes. Nakvynė kempinge „Margherita“.

Vakarienė kempinge*

4 diena:

Pusryčiai kempinge. *

Nuo ankstyvo ryto dėliojamės daiktus bei įrangą, pasiruošime visos dienos hikingui (aklimatizacijai). Pirmos dienos tikslas pasidaryti aklimatizaciją ir pasikelti iki 3000m aukščio. Puikiai tam tinkančios viršūnės kairiame masyve: „Monte Pinter (3132m) , Testa Grigia (3314), Punta Valnera (2754), Corno Vitello (3057m). Apšylame, pasitikrinam kaip juda grupė kalnuose ilgesnį laiką. Vakare grįžtame atgal į „Margherita“ kempingą.

*Vakarieniaujame

5 diena:

Keliamės anksti ryte ir ruošiamės įrangą ir daiktus gyvenimui 3 dienas kalnuose. Šiandien laukia visa diena kilimo link Indren ledyno (3260). Tai nebus techniškai sudėtinga diena, tačiau laukia visos dienos ėjimas. Šiandienos tikslas pakilti iki kalnų trobelės”Mantova” (3498 m aukštis). Šioje jaukioje kalnų trobelėje praleisime sekančias 2 naktis. Mantova kalnų trobelė priklauso Gressoney kalnų gidų organizacijai. Ji stovi 3498 m aukštyje ant Garstelet ledyno, ši vieta ideali išėjimų į aukščiausias Alpių viršūnes bei Monte Rosa kalnyną.

Vakarienė kalnų trobelėje*.

6 diena:

Pusryčiai kalnų trobelėje*

Šešta kelionės diena bus paskirta aklimatizacijos užtvirtinimui bei treniruotei ant ledyno. Šiandien lipsime F sudėtingumo viršūnes, nereikalaujančias daug techninių žinių, tačiau pasiekiamas tik per ledynus, todėl mokinsimės judėti ryšyje, lipsime statesniais sniego/ledo šlaitais.

Galimos viršūnės:

Zumsteinspitze (4563m) – viena atokesnių viršūnių Alpėse. Labai dažnai ši viršūnė būna praėjimo taškas grįžtantiems nuo Dufour viršūnės (antra pagal aukštį viršūnė Alpėse) arba praeidinėjantiems į Capanna Margherita kalnų trobelę.
Signalkuppe (4554m) – aka Punta Gnifetti yra 6 pagal aukštį viršūnė Alpėse ir viena pagrindinių dalių Monte Rosa kalnų masyvo.
Ludwigshohe (4341 m) – Viršūnė, įsispraudusi tarp Parrot ir Schwarzhorn viršūnių. Iš tiesų tai nėra tikra viršūnė, tačiau Ludwigshohe  tapo ne vieno alpinisto praėjimo tašku lipant į kitas viršūnes ar einant į Capanna Margherita kalnų trobelę.

Po sunkios dienos grįžtame atgal į kalnų trobelę, vakarienė kalnų trobelėje*

7 diena:

Pusryčiai kalnų trobelėje*

Šiandien lipsime į vieną sudėtingesnę arba kelias paprastesnes viršūnes virš 4000m. Viršūnes ar viršūnę parinksime pagal grupės fizinį bei techninį pasiruošimą, atsižvelgiant į orus ir laviningumą.

Galimos viršūnės:

Parrotspitze (4436m) – Ši viršūnė verta gražių nuotraukų jūsų Instagram ir Facebook paskyrose. Gražus pakilimas ir dar gražesnis atsiveriantis vaizdas nuo viršūnės.
Schwarzhorn (Corno Nero) (4322 m) – viršūnė nėra aukšta lyginant su ją supančiomis, tačiau tai dar viena viršūnė, nuo kurios atsiveria beprotiškas vaizdas į Valsesia slėnį bei Lys ledyną. Tai PD sudėtingumo viršūnė iki kuriose yra 965m sukilimo nuo Mantova kalnų trobelės.
Vicentepyramide (4215) – labiausiai į pietus nutolusi viršūnė iš 4000m viršūnių. Dar vadinama „motinine“ Gnifeti ir Mantovos“ kalnų trobelių viršūne. Kaip jau turbūt supratot iš pavadinimo, tai piramidės formos viršūnė, turinti net keturias keteras.
Liskamm East (Ostgipfel) (4527 m) – Rytinė viršūnė, turinti net 1000 metrų keterą, keteros aukščiausia dalis ir yra Liskamm East viršūnė, o ją karūnuoja šiaurės-rytų 900 metrų aukščio siena padengta storu ledo sluoksniu. Vakarinė viršūnė taip pat galima, tačiau ji yra šiek tiek žemesnė (4479m) ir pagal UIAA 4000 viršūnių sąrašą ir nepriklausoma, atskira viršūnė.

Po sunkios įkopimų dienos grįžtame į kalnų trobelę. Vakarienė ir dar viena nakvynė Mantova kalnų trobelėje.

8 diena:

Nusileidimas į Staffal kurortą, vietą iš kurios išėjome. Ėjimas žemyn greičiau nei į viršų, tačiau ne mažiau sekinantis. Likęs laisvas dienos laikas skiriamas ekskursijai po Gressoney-Saint-Jean miestelį ir apylinkes, pažintis su vietine gastronomija. Laikas atsipūsti ir pasimėgauti maistu bei gėrimais.

Nakvynė „Margherita“ kempinge.

9 diena:

Kelionė per Italiją, Austriją ir Čekiją. Vėlai vakare atvykstame į Čekiją, Moravijos regioną. Vakarienė ir nakvynė Baldoviec kempinge.

10 diena:

Šiandien diena skirta lengvam laipiojimui ant Čekijos uolų. Čekijos uolų laipiojimas siekia gilias tradicijas bei yra šiek tiek specifinis, tačiau turintis daug žavesio. „Chill and grill“ diena. Smagiai palipę grįžtame į Baldoviec kempingą ir einame į vietos restoraną ragauti Čekiškų patiekalų. Nakvynė kempinge.

11 diena:

Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

ŽYGIO KAINA: skaičiuojama kiekvieną kartą individualiai ( apie 780 Eur)

*Maistas į kelionės kainą neįskaičiuotas. Tuo metu, kai gyvensime „Mantova“ kalnų trobelėje, galima gamintis savo maistą asmeniškai ant degiklio šalia kalnų trobelės arba atskirai pirkti maitinimą pačioje kalnų trobelėje. 

Apytikslės maisto kainos „Mantova“ kalnų trobelėje:

Pusryčiai – 8,00 EUR
Daržovių sriuba – 9,00 EUR
Dienos patiekalas – 10,00 EUR
Mineralinis vanduo 0.50 l – 2,50 EUR
Arbatos puodelis – 2,00 EUR
Ąsotis vyno – 12,00 EUR
Pilstomas alus (mažas) – 3,50 EUR
Alus skardinėse – 3,50 EUR

**Įkopimai į viršūnes, priėjimas prie kalnų trobelės ir visa veikla kalnuose gali būti koreguojama, keičiama ar atšaukiama priklausomai nuo orų sąlygų, grupės aklimatizacijos, techninio pasirengimo bei lavingumo laipsnio.

***Dalyvių skaičius: max7; min6

Į kainą neįskaičiuota:

Medicinos išlaidų draudimas

Įrangos nuoma (jei yra poreikis):

Dėl registracijos į žygį teirautis el.paštu: linasz52@gmail.com arba tel:868382441 

(0)