MALJORKA – UOLŲ LAIPIOJIMAS, TREKINGAS ir VIA FERRATA

Maljorka – didžiajai daugumai asocijuojasi su turistų nutrypta vieta, paplūdimiais, kuriuose koją sunku pastatyti ir kurortai, kuriuose tik viešbučiai ir prabangūs restoranai… Taip, šioje saloje yra vietų, kuriose sunku prasilenkti per turistų srautus, taip 845000 vietinių gyventojų populiacija ganėtinai užgožta 10 milijonų kasmet atvykstančių lankytojų iš viso pasaulio. Tačiau mes jums siūlome pamatyti šią salą šiek tiek kitaip, pamatyti salos masiniu turizmu nesugadintas vietas ir dažnai kvapą gniaužiančią, nepaprastai įvairią gamtą.

1 Diena:

Atvykstame į tarptautinį Palma de Mallorca oro uostą. Pasiimame nuomotą automobilį ir vykstame į apartamentus. 

2 Diena:

Pusryčiai apartamentuose*

Važiuojame prie lengvai prieinamo uolų masyvo netoli gražaus Valldemossa kaimo. Įvairios uolos gali pasiūlyti tiek sportinio laipiojimo, tiek boaldringo. Vakarinis masyvas turi daugybę sportinių maršrutų, žiūrinčių į slėnio apačią, tad gražių vaizdų tikrai netruks. Senos, apleistos kasyklos su stačiais neigiamais kampais gali pasiūlyti sudėtingus maršrutus pažengusiems laipiotojams. Su pradedančiaisiais susipažįstame su įranga, su uola ir pačiu sportiniu laipiojimu.

Palaipioja aplankom Valldemossa kaimą su senaisiais namais iš akmens, garsųjį real Cartuja de Valldemossa vienolyną, apsuptą didingais sodais.

Vakarienė apartamentuose*

3 Diena:

Pusryčiai apartamentuose*
Anksti ryte keliamės ir išvykstame į vieną didžiausių Maljorkos sportinio laipiojimo regionų. Laukia ilgas priėjimas prie uolos, apie valanda kelio išdžiūvusia upelio vaga aukštyn į kalnus.
Visa diena skiriama uolų laipiojimui. Pasirinkimas begalinis, pagal visų lipimo lygį, nuo sportinio vienos virvės laipiojimo iki “multipitch” lipimo, 6 virvių reikalaujančių maršrutų.
Vakarienė apartamentuose*

4 Diena:

Ketvirta diena skiriama žygiams ir Maljorkos kalnų takų pažinimui. Apžiūrėsim Binianaix tarpeklį, praeisim nedidele atkarpa atkurtu Camí des Barranc piligriminiu keliu, didžiuliai vandens rezervuarai kalnuose ir stačios uolos – vienas gražiausių trailų visoj Maljorkoj. Pakeliui apžiūrim kitus lankytinus objektus ir vakarienė vietiniam restoranėlyje.

5 Diena:

Ankstyvi pusryčiai ir išsiruošiame į geležies kelią „via ferrata“. Via Ferrata – kalnų takas, aprūpintas įtvirtintais lynais, pakopom, rankenom, kopėčiomis bei tiltais. Eisime per Doro perėję, kuri mums padės pasiekti kanjoną ir Gorg Blau/Sa Fosca tekančias upes. Į kanjoną įsispraudusios upės tarp uolų teka tiesiai į Atlantą. Šis maršrutas, kurį bandysime įveikti, naudojamas gelbėjimosi komandų evakuoti patekusiems į bėdą Torrent upėje. Dar viena aktyvi diena kalnuose, kurios metu gausime ir uolų laipiojimo ir ėjimo ir kanjoningo ir maudynių.
Vakarienė apartamentuose*

6* Diena

Papusryčiaujam ir pervažiuojam iš šiaurinės salos dalies į pietinę salos dalį. Šis vietos pakeitimas su tikslu – atvykstame į vietą, visame pasaulyje garsėjančią lipimu uola virš vandens be jokios saugos. Susipažįstam su DWS (deep water solo) ypatybėmis, šokinėjam nuo uolų į vandenį ir bandom lipti arba kristi.

 

7 Diena:

Pusryčiaujam ir dar vieną dieną džiaugiamės lipimu virš vandens ir vandens pramogomis. Kadangi šis sportas ne visiems patinka, esant pageidavimui galima grįžti prie sportinio laipiojimo, uolų masyvo, kuris yra tiesiai and vandenyno kranto.

8 Diena:

Po pusryčių susipakuojam daiktus ir grįžtam į sostinę Palma. Laisva diena sostinėje. Apvaikštom vietines parduotuvėles, paragaujam vietinio maisto ir skrendam į Lietuvą.

Galimi skrydžių laikai:
Varšuva – Palma 09:10 – 14:10
Palma – Varšuva 11:40 – 18:15
(su persėdimu Frankfurte)

Vilnius – Palma 06:30 – 14:10
Palma – Vilnius 15:00 – 23:40
(su persėdimu Frankfurte)

Kas įskaičiuota į žygio kainą?
• Kelionės nuomotu automobiliu su vairuotoju;
• 7 nakvynės apartamentuose;
• Kelionės gido – kalnų vadovo – laipiojimo instruktoriaus paslaugos
Papildomos išlaidos:
• Skrydis (skrydis į kainą neįskaičiuotas, jį atskirai reikia įsigyti. Paskutinį kartą užfiksuota skrydžio kaina iš Vilniaus buvo 145 EUR į abi puses. Lėktuvo bilietų kainos gali kisti. Nurodyta kaina užfiksuota (2018-12-11).
• Maitinimas;
*Maitinimas į kainą neįskaičiuotas, pusryčius ir vakarienes bus galimybė gamintis apartamentuose iš savo nusipirkto maisto. Tam tikromis dienomis arba daugelį dienų galima maitintis vietos restoranėliuose, priklausomai nuo grupės pageidavimų.

• Medicininių išlaidų draudimas;

• Bagažas;

Dėl žygio kainos ir kitos informacijos teirautis el. paštu: linasz52@gmail.com arba tel: +37068382441

(0)