Sicilija-kopimai į kalnus pradedantiesiems

 

Sicilija – uolų laipiojimas ir Etnos ugnikalnis

Siciliją dažniausiai charakterizuoja Etnos ugnikalnis, paplūdimiai, Italų virtuvė ir romėniška architektūra. Climbing Club Kaunas Siciliją mato kaip salą, kurioje laikas teka žymiai lėčiau, vietą kurioje egzistuoja tik Sicilijai būdingos taisyklės, chaosą, kuriame yra pietietiška tvarka ir tai yra vieta, kurioje sutelpa visi laipiojimo stiliai, tai outdoor’o rojus, kuriame galima vaikščioti, laipioti, važiuoti dviračiu, šokinėti nuo uolų į vandenį ir po aktyvios dienos mėgautis tobula Itališka virtuve, sėdint mažame kaime ant jūros kranto, kur turistai yra mažuma.

Data: Spalio 12-19

Trukmė – 8 dienos

Kelionės trukmė ~ 4 val skrydžio į vieną pusę (neskaičiuojant persėdimų)

II lygis – fiziškai aktyviems

 

Transportas: salos viduje-nuomotas automobilis

Dalyvių skaičius 4/5 + 2 instruktoriai

Išvykimas iš Varšuvos (chopin oro uosto)
Atvykimas į Palermo (PMO)

 

 

Mes pasirūpinsime:

 • Automobilio nuoma Sicilijoje
 • Visais reikalingais pervežimais saloje
 • Apgyvendinimu kempinguose
 • Grupės instruktoriais
 • Maršrutų sudarymu
 • Sportinio laipiojimo mokymais prieš kelionę
 • Įrangos nuoma

Jūsų laukia:

 • Uolų laipiojimas – „San Vito Lo Capo“ regione slypi vieni didžiausių uolų masyvų visoje saloje. Kalnų grandinė su be galo išraiškingomis uolų linijomis, uolinės viršūnės, kurios kaip pirštai stiebiasi į dangų palei visą vakarinę pakrantę.
 • Lipimas virš vandens (Deep water solo)
 • Šokinėjimas į vandenį nuo uolų
 •  Vietiniai kaimeliai su Sicilijai būdingu žavesiu
 • Itališka virtuvė
 • Trekingas į Etnos ugnikalnį – be galo kontrastingi peizažai, tai tarsi paveikslas, kurį piešia gamtos jėgos. Ši vieta palieka neišdildomą įspūdį kiekviename čia atkeliavusiame.
 • Vietiniai kempingai ant jūros kranto
 • Sicilitieška kultūra, kuri tarsi pereinamas variantas iš Europos į Afriką.

1 diena:

Skrydis iš Varšuvos  į Siciliją*

Atvykę į Palermo miestą pasiimame nuomotą automobilį ir vykstame į netoliese San Vito Lo Capo esantį kempingą „El Bahira“ – šio kempingo savininkai yra pasistengę, kad čia atvykę laipiotojai iš viso pasaulio jaustųsi kaip namie. Kempingas specialiai pritaikytas laipiotojams, šalia uolų masyvo, turinčio šimtus sportinio laipiojimo maršrutų. Specialiai apšviestos trasos tiems kas nori palipti netgi tamsiu paros metu. Dušai, tualetai, virtuvės, baseinas, vietos restoranas, kempingo parduotuvė ir žinoma kempingo kavinė.

2 diena:

Pirma laipiojimo diena. Susipažįstame su įranga, apžiūrime beribius uolų masyvus ir trasas. Išsirenkame pagal kiekvieno pajėgumus tinkamą trasą ir pradedame mėgautis uolų laipiojimu, susipažįstame su uola.

3 diena:

Pusryčiaujame jaukioje kempingo kavinėje su vaizdu į Tirėnų jūrą. Pasiruošiame reikalingą įrangą laipiojimui, susidedame užkandžius ir judame prie šalia esančių uolų masyvų. Masyvas tęsiasi beveik 4 kilometrus ir turi virš 650 skirtingo sudėtingumo maršrutų, todėl tobulėti tikrai yra kur. Jeigu jėgos leidžia lipame iki pat saulėlydžio, o saulėlydžiai čia tikrai verti dėmesio, kadangi tai vakarinė salos dalis, nuo uolų saulę palydime į priešais esančią jūrą. Grįžtame į kempingą, gaminamės vakarienę kempingo virtuvėje arba ragaujame kempingo picerijos iškeptas šviežutėles Itališkas picas.

4 diena:

Pusryčiai kempinge ir susiruošiame maudymosi reikmenis. Jei galvojat jog 4 diena bus skirta pliažui, tuomet labai klystate. Šiandien lipame uola virš vandens be jokios saugos. O jei krentamam? Jei krentam, krentam tiesiai į vandenį. Neaukštos uolos, įeinančios į vandenį, vandens išgriaužti urvai, kurie atrodo kaip piratų lobių slaptavietės, krištolo skaidrumo vanduo dažniausiai palieka neišdildomą įspūdį. Mėgaujamės maudynėmis, laipiojimu, saule ir uolomis.

*Esant baimei kristi į vandenį ar nemokant plaukti ši diena gali būti pakeičiama į Trekingo dieną arba tiesiog poilsio dieną apžiūrint vietos kaimelius ir kurortus.

5 diena.

Pusryčiai kempinge. Susipakuojame daiktus ir važiuojame iš vakarinės salos dalies į rytinę salos dalį. Pakeliui aplankome miestus, miestelius pasižyminčius Romėniška ir Graikiška architektūra. Aplankome Cefalù – jaukus, namais dvelkiantis miestelis, kuriame galima pajusti tikrąją Sicilijos atmosferą ir žinoma garsioji Cefalu katedra. Važiuojam toliau.. Taormina – Vaizdingas, nedidelis miestelis įsispraudęs kalnuose tarp uolų su turtingu istoriniu paveldu. Galiausiai atvykstame į Kataniją – miestą įsikūrusį Etnos papėdėje, miestą. kuris 1669 buvo visiškai sunaikintas ugnikalnio išsiveržimo, tačiau nuo to laiko kruopščiai atstatytas ir atkurtas ir šiuo metu žydintis visu gražumu tiek architektūros prasme, tiek parkais, tiek garsiausiomis pasaulyje gastronominėmis vietomis. Apsistojame apartamentuose. Vakarojame šiame šiltame ir įdomiame mieste.

6 diena

Pusryčiaujame apartamentuose ir anksti ryte išeiname į ilgą pasivaikščiojimą po vieną įspūdingiausių ugnikalnių pasaulyje. Daugelis žino klasikinį kelią per pietinį ugnikalnio šlaitą, kur kylama keltuvu iki kalnų trobelės Sapienza, iš ten su džipais važiuojama ir paskui 3 valandas einama iki kraterių. Ten eina 90% Etnos lankytojų. TIK NE CLIMBING CLUB KAUNAS. Mes stengsimės išvengti didžiųjų turistų srautų ir pažinti šį gamtos stebuklą be minios. Mes renkamės šiaurinę šlaito dalį, kur priėjimas yra žymiai tolesnis, keltuvų čia deja nėra ir džipai neužveš, tad nusimato ilga diena ant kalno!

Po aktyvios dienos, vėlai vakare, nusileidžiame prie automobilio ir grįžtame į apartamentus Katanijos mieste. Vakarieniaujam ir švenčiam dar vieną tobulą dieną!

7 diena

Pusryčiai apartamentuose ir išsiruošiame paskutiniam kelionės laipiojimui. Važiuojame į pietus, nauja vieta, nauji peizažai, besikeičiantys kontrastai, netoli Valle Cupe kanjono. Čia rasime kompaktišką kalkakmenio masyvą, be galo įdomiai keista uola su keistomis formomis. Daug nesudėtingų maršrutų, tinkančių ir pradedantiesiems. Netoliese yra jauki kaimo kavinė, kurioje visada rasime pačios aukščiausios rūšies kavos. Čia galime atsipūsti ir aptarti maršrutus.

Visa diena laipiojimui ir vakare grįžtame į apartamentus Katanijoj.

8 diena

Po pusryčių susipakuojam daiktus ir grįžtam į Palermo. Laisva diena sostinėje. Apvaikštom vietines parduotuvėles, paragaujam vietinio maisto ir skrendam į Lietuvą. Diena gali būti koreguojama, priklausomai nuo skrydžių laikų.

Galimi skrydžių laikai:
Vilnius – Palermas 13:15 – 21:05
Palermas – Vilnius 09:10 – 19:05
(Su persėdimu Milane (MXP)

Papildomos išlaidos:
• Skrydis (skrydis į kainą neįskaičiuotas, jį atskirai reikia įsigyti. Paskutinį kartą užfiksuota skrydžio kaina iš Varšuvos buvo 190 EUR į abi puses, be registruoto bagažo. Lėktuvo bilietų kainos gali kisti. Nurodyta kaina užfiksuota (2019-09-01).
• Maitinimas;
*Maitinimas į kainą neįskaičiuotas, pusryčius ir vakarienes bus galimybė gamintis apartamentuose ir kempinge iš savo nusipirkto maisto. Tam tikromis dienomis arba daugelį dienų galima maitintis vietos restoranėliuose, priklausomai nuo grupės pageidavimų.
• Medicininių išlaidų draudimas;
• Registruotas bagažas;

Dėl žygio kainos ir kitos informacijos teirautis el. paštu: linasz52@gmail.com arba tel: +37068382441

(0)