Žygis pėsčiomis „Aplink Ančią“

Maršrutas „Aplink ančios tvenkinį“

  • Maršruto ilgis: 55 km.
  • Paviršius: mišrus (miško keliukai, žvyrkelis, miško paklotė, kertami 2 upeliai)
  • Trukmė: 16 valandų ėjimo (rekomenduojama 2 dienos, poilsiaujant netgi 3 dienos)
  • Sudėtingumas: SUDĖTINGA (būtinas fizinis pasiruošimas
  • Aukščiausia maršruto vieta: 135m

Maršruto aprašymas:

Maršrutas prasideda nuo Kapčiamiesčio gyvenvietės. Automobilį galite palikti netoli bažnyčios, priešais paštą, esančioje nemokamoje stovėjimo aikštelėje. Maršruto pradžia vingiuoja pro nedidelį Kapčiamiesčio miestelį ir toliau tęsiasi žvyruotu keliu pro Kapčiamiesčio mišką Menciškės kaimo link. Pirmieji 7 kilometrai nėra sudėtingi, visiems įveikiami. Po 7 kilometrų prieisite pirmąją kliūtį – Neviedės upelį. Upelis nėra gilus, tačiau tiltelis kadaise padėjęs įveikti šią kliūtį yra nuskendęs po vandeniu, tad teks nusiimti batus bei kelnes kad išlaikyti drabužius sausus. Vos už kelių kilometrų prieisite bunkerius, einate teisinga kryptimi. Toliau maršrutas vingiuoja vis šiek tiek atitoldamas, tai priartėdamas prie Ančios tvenkinio. Antroji didesnė kliūtis – Stirtos upelis. Kad įveikti šią kliūtį rekomenduoju eiti iki siauresnės upelio vietos (žiūrėti maršruto žemėlapį) ir pakartoti pirmosios kliūties įveikimo taktiką, gali tekti nusiimti ir daugiau rūbų, kadangi upelis kiek gilesnis nei pirmasis. Toliau maršrutas driekiasi per 6 skirtingus miškus:  Vainiūnų mišką, Ančios mišką, Paliepių mišką, Sventijansko mišką, Guronių mišką ir Norkūnų mišką. Jei maršrutą įveikinėjate per dvi dienas, pirmos dienos nakvynei rekomenduoju už 25km esančią gražią miško aikštelę, kurioje nėra pavėsinių ir lieptelių į tvenkinį, tačiau garantuotas privatumas nuo pašalinių žmonių (žiūrėti pirmos dienos maršruto žemėlapį).

Antra dalis eina miško vingiuotu keliuku iki mišriai apsodintos laukymės, laikydamiesi laukymės ribų išeisite prie tiltelio, padėsiančio įveikti Seiros upę. Vasaros metu upę būtų galima nesunkiai perplaukti ,tačiau užtruktų daiktų transportavimas, todėl atsižvelgiant į laiko ir jėgų išnaudojimą, papildomi 5/6 kilometrai įveikiant upe per tiltą gali būti racionalus sprendimas.  Antros dienos maršruto 95% driekiasi miško keliukais per daug neatitolstant nuo tvenkinio. Daugybė poilsiaviečių ir stovyklaviečių ant tvenkinio kranto su nepaprastais vaizdais jus lydės visą dieną, todėl tikrai rasite ne vieną nuostabią vietą pietums pavalgyti ar tiesiog atsipūsti ir pasigrožėti nepaprastais Dzūkijos miškų vaizdais. Už 12 kilometrų (antos dienos maršruto) prieisite Baltosios Ančios hidro elektrinę, viso šio nuostabaus tvenkinio kaltininkė. Už 16 kilometrų (antros dienos maršruto) prieisite Macevičių kaimą. Tvenkiniui einant į pabaigą (19 antros dienos kilometre) pakrantė stipriai apipelkėjusi bei ištvinusi, todėl teks padaryti didesnį lanką norint išlikti sausiems ir neišnaudoti paskutinių likusių jėgų. Vėliau vėl sugrįšite į miško keliuką ir taip pabaigsite antros dienos maršrutą Kapčiamiesčio gyvenvietė – vietoj iš kurios išėjot, tik šį kart grįšite iš kitos miestelio pusės praeidami galybes kaimo turizmo sodybų ir baidarių nuomos punktų.

 

Įspėjimas!  Maršrutas driekiasi netoli Lenkijos, Baltarusijos pasienio. Pasiklydus ar nuėjus iš maršruto reikalingas pasienio leidimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

(0)