Žygiai baidarėmis Musė

Musė – didesnioji tą patį pavadinimą turinti upė Vilniaus ir Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje, dešinysis Neries intakas, įsiliejantis į Nerį 74,9 km iki žiočių prie Čiobiškio.

Mažesnioji „Musė“ įteka į Varėnę ir priklauso Merkio baseinui.

Ilgis 61,5 km, baseino plotas 351 km². Vagos plotis 6–10 m, gylis 0,5–2,2 metrai. Vidutinis nuolydis 1,23 m/km. Srovės greitis 0,2–0,4 m/s.  Išteka iš Vilniaus rajone esančio Širvio ežero ties Glitiškėmis, teka per Musios ežerą į pietvakarius ir vakarus Širvintų rajono teritorija pro Jauniūnus, Musninkus  Didžiausias intakas − Ringė (9 km ilgio). Vaga nuo ištakos iki Pociūnų reguliuota. Ji turi 14 save maitinančių intakų iš kurių tik 8 turi pavadinimus, o likusieji tik numeraciją.

Intakai

kairieji: Savenė, Uolia, Ringė, Tola, Juoda, Spera

dešinieji: Žebokšna, Nuoteka, Kaimena

Pradėti plaukti galima nuo tilto per Musę kelyje Musninkai – Kernavė. Už 1,5 km buvusio vandens malūno liekanos. Esant aukštam vandens lygiui praplaukimas galimas bet kuria iš likusių trijų protakų, prie žemesnio vandens geriau pirma apsižvalgyti, išlipus kairiajame krante. 2,4 km. tiltas kelio Musninkai – Čiobiškis. 5,9 km. kaimas.d. už jo upė smarkiai vingiuoja. 7,9 km. užvarta. 8,3 km. geležinis tiltelis. 10,3 km užvirtęs medis., už jo gelžbetonini tiltas. 14,8 km. kaimas Liepelės, gan apgriuvęs tiltas, už kurio deš.pusėje galima galima finišuoti. Neskubant šis maršrutas užims apie 3 val. plaukimo. Jeigu dar turite noro ir jėgų galima plaukti iki Čiobiškio, tačiau dar teks pridėti apie 3 val plaukimo. Finišas Čiobiškio gelžbetoninis tiltas prieš Musei įtekant į Nerį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

(0)