Žygiai baidarėmis Grūda

Grūda – upė pietinėje Lietuvos dalyje, Dzūkijoje, Varėnos raj., Merkio kairysis intakas.

Grūda išteka iš to pačio pavadinimo Grūdo ežero Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Puvočiuose Grūda įteka į Merkį.  Dėl smėlėto grunto ir augančių miškų Grūda pasižymi vandens skaidrumu ir vėsumu. Kadangi ji daugiausia maitinama požeminių šaltinių, todėl ne kiekviena žiema upė užšąla. O ir dažną sausą vasarą ji išlieka gana vandeninga ir praplaukiamos.

Intakai: Musteika ir Dorupis (dešinieji). Grūda teka pro Kabelių, Darželių, Marcinkonių, Kašėtų ir Puvočių kaimus.

Pilnam dienos plaukimui galima startuoti nuo Darželių kaimo, bendras maršruto atstumas – 26,6 km.  Pradžioje apie 1,5 km upės vaga ištiesinta ir teka per pievas, už 2 km rąstas, dar už 100 m dar vienas rąstas. 2,9 km užvarta. 3,5 km upė įteka į mišką, pradeda vingiuoti. 4,6 km tiltelis, rąstas. 4,9 rąstas. 5,5 km intakas iš dešinės. 6,5 km medis (kaip krabasJ ) 7 km Saudzyklos kalnas. Užlipus ant kalno atsiveria puikus vaizdas į Grūdos vingius, už Saudzyklos kalno vieškelio i Marcinkonis tiltas. 9 km poilsiavietė deš. 11,9 intakas iš dešinės. 12,8 rąstas. 14,6 km poilsiavietė kairėje – skardis. 14,8 km tiltas asfaltuoto kelio Marcinkonys – Puvočiai. 15,2 km rąstas. Šioje upės dalyje – nuostabiai grąžus miškas, skardžiai. 16,5 km rąstas. 19,5 medis (voras J ), 20,2 km Kašėtos, tiltelis, toliau geležinis tiltas. 21,4 km geležinis tiltas, kaimas baigiasi, už Kašėtų privirtę medžių, bet praplaukiama. 22,4 km prasideda įdomioji dalis (jeigu aukštas vanduo), upės nuokritis didėja, prasideda akmenys. 26,6 km Merkys.

Trumpesni maršrutai Grūda galimi startuojant nuo Marcinkonių vieškelio, arba dar trumpesnis ( poros val. plaukimas) nuo kelio Puvočiai – Marcinkonys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

(0)