Žygis į kalnus – SLOVAKIJA, AUKŠTIEJI TATRAI

kelione i kalnus

Žieminis trekingas, įkopimai ir ledo laipiojimas Aukštuosiuose Tatruose.

1 Diena

Anksti ryte išvažiuojame iš Kauno (~06:00). Kelionė per Lenkija su trumpais sustojimais. Vakare atvykstame į Slovakijos Aukštuosius Tatrus. Po ilgos kelionės mikro autobusu vykstame pavakarieniauti į netoli nakvynės vietos esantį restoranėlį. 

Pavakarieniavę įsikuriame jaukiuose apartamentuose.

Susidėliojame įrangą ir daiktus, reikalingus dviejų dienų išėjimui į kalnus. Nakvynė apartamentuose.

2 Diena

Pusryčiai apartamentuose*.

Vykstame į nedidelį kalnų kurorto miestelį „Stary Smokovec“, kuriame išsinuomojame visą reikalingą įrangą ski turams bei paliekame automobilį. Pasiruošiam įrangą ir išeiname Zbojnicka kalnų trobelės link. Atsistojusių ant ski turų pirmą kartą laukia pažintinė diena su šiuo įdomiu žiemos užsiėmimu, o bandžiusių šią alpinizmo ir slidinėjimo kombinaciją laukia puikus apšilimas. 

Einame per didįjį šaltąjį slėnį, kurį supa galingos viršūnės. Šis slėnis pasižymi didžiausiu floros ir faunos kiekiu visose Aukštuosiuose Tatruose, bei didžiausiu ežerų kiekiu, net 26, tad dienos ėjimas tikrai neprailgsta.

Įdienojus pasiekiam nuo civilizacijos atsiribojusią Zbojnicka kalnų trobelę.

Atvykus mūsų laukia karšta vakarienė bei jauki atmosfera padėsianti atitrūkti nuo kasdieninių darbų. 

Nakvynė kalnų trobelėje.

Daugiau apie ski turus ir patį užsiėmimą skaitykite čia:

http://www.laipiojimoklubas.lt/ski-turai/kas-yra-skiturai/

3 Diena

Pusryčiai kalnų trobelėje.

Papusryčiavę susiruošiam daiktus, įrangą ir pradedame nusileidinėti mašinos link. Nusileidimo galimi keli variantai priklausomai nuo grupės fizinio/techninio pasirengimo ir sniego kiekio/laviningumo.

Priklausomai nuo užtrukto laiko nusileidinėjant galimi keli veiklų variantai. Vienas iš jų yra karštieji Vrbov baseinai. Galime atpalaiduoti raumenis ir pailsėti karštose versmėse, kurių temperatūra baseine siekia nuo 26 iki 38 laipsnių. Tuo atveju jei nusileistume vakare, važiuotume vakarieniauti į netoli apartamentų esančią taverną.  

Pavakarieniavę grįžtame į apartamentus, pasiruošimas kitai dienai.

Nakvynė apartamentuose.

kelione i kalnus

4 Diena

Ankstyvi pusryčiai apartamentuose*.

Apartamentus paliekame labai anksti ryte/naktį. 

Laukia ilga žieminio trekingo diena. Šiandienos tikslas suvaikščioti į vieną aukščiausių Aukštųjų Tatrų viršūnių. Įkopimo galimi keli maršrutai priklausomai nuo grupės fizinio/ techninio pasiruošimo oro sąlygų bei laviningumo. Esant tinkamoms sąlygoms mūsų tikslas gali būti ir aukščiausia Aukštųjų Tatrų viršūnė „Gerlachovsky stit – 2655m“ ar bet kuri kita šalimais esanti viršūnė 

Galimas klasikinis maršrutas, einantis per vieną gražiausių Slovakijos slėnių, pro įstabaus grožio kalnų ežerą Velicke pleso. Išties pasakiškai gražios Aukštųjų Tatrų vietos.

Fizinių jėgų pareikalausianti diena tačiau pilna įspūdžių ir gerų emocijų, nuo kurių pasikrausite visiems metams.   

Po visos dienos įkopimų grįžtame prie automobilio ir važiuojame į jau gerai pažįstamą vietą, taverna „Montis“, kur mūsų laukia įvairūs tradiciniai patiekalai. Laikas atstatyti prarastas kalorijas! Restorano šeimininkas tikrai pasistengs kad nuo stalo atsikeltumėt pilnais pilvais.

Pavakarieniavę grįžtame į nakvynės vietą.

Nakvynė apartamentuose.

kelione i kalnus

5 Diena

Pusryčiai apartamentuose*.

Daiktų pasiruošimas ledo laipiojimui.

Važiuojame į Slovakijos rojų (Slovensky raj). Šis nacionalinis parkas garsėja didžiausiais ledo urvais Europoje, karstinėmis įgriuvomis, kriokliais bei urvais. Vieta, kurią daugelis žino vasarą, tačiau net neįsivaizduoja kaip magiškai atrodo žiemą. Žiemą tai tikras rojus ledo laipiotojams, kadangi kalnų upės ir upeliai čia esančiuose slėniuose ir kanjonuose suformavo daugybę krioklių, kurie žiemą patampa tikra žaidimo aikštele ledo mylėtojams.

Esant šiltai žiemai gali tekti Slovakijos rojų iškeist į kiek aukščiau esančias vietas, kur žemos temperatūros laikosi net tada kai apačioje kriokliai būna vandens pavidale. 

Visa diena skiriama susipažinimui su ledo įranga ir pačio ledo laipiojimo ypatybėmis.

Link vakaro susipakuojame inventorių ir po aktyvios dienos ant ledo važiuojame valgyti vakarienės.

Nakvynė apartamentuose.

kelione i kalnus

6 Diena

Pusryčiai apartamentuose*

Susipakuojame daiktus ir grįžtame į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare atvykstame į Kauną.

*Maitinimas:

Pusryčius gaminamės apartamentuose iš produktų nusipirktų šalia esančioje parduotuvėje (išskyrus kalnų trobelėj Zbojnicka). 

Vakarienes valgome šalia apartamentų esančiame restorane (išskyrus kalnų trobelėj Zbojnicka). Esant pageidavimui vakarienes galima gamintis ir apartamentuose.

Maitinimas į žygio kainą neįskaičiuotas (išskyrus maitinimą kalnų trobelėj).

**Maršrutai ir kelionės planas gali būti koreguojami, keičiami bet kuriuo metu, priklausomai nuo grupės fizinio bei techninio pasirengimo, oro sąlygų bei laviningumo.

***Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Maitinimas

Inventoriaus nuoma: katės, ledkirčiai, apraišai ir kt. alpinistinis inventorius, ski turai ir kita skiturams reikalinga įranga.

Bilietas į terminius baseinus.

Medicinos išlaidų draudimas.

Tolimesnė informacija ir registracija:

linasz52@gmail.com

+370 683 8244

(0)