Kaip išsirinkti palapinę

Kaip išsirinkt palapinę šiandieninėje gamintojų, formų ir kainų gausoje?

Taigi, gera palapinė turėtų: patikimai saugoti nuo lietaus ir sniego, turėti gerą ventiliaciją, patikimai stovėti pučiant stipriam vėjui. Ji turi būti lengvai ir greitai pastatoma, bei taip pat greitai ir kompaktiškai surenkama.

Priklausomai nuo naudojimo pobūdžio palapinės gali būti universalios, bet yra gaminamos ir specializuotos palapinės, kaip pvz. skirtos speleologų bazinėms stovykloms ar palapinės-platformos, naudojamos uoliniuose maršrutuose. Tokios palapinės nelabai tiks baidarių žygyje ar poilsiaujant prie ežero. Naudojimo sąlygos pirmiausia ir kelia reikalavimus jūsų renkamai palapinei.

Dauguma šiuo metu gaminamų palapinių – dvisluoksnės. Išorinis tentas saugo nuo kritulių, tarpas tarp tento ir vidinės palapinės neleidžia kauptis kondensatui. Svarbu, kad pastačius palapinę tentas nesiliestų prie vidinės palapinės. Palapinės tentas gaminamas iš lengvų ir tvirtų sintetinių audinių, jo atsparumas vandeniui žymimas vandens stulpu mm. (pvz. waterproof 2500 mm). Kuo didesnis atsparumas vandeniui , tuo ilgiau ir patikimiau palapinė jums tarnaus. Svarbu: geros palapinės tento ir dugno siūlės turėtų būti klijuojamos specialia juosta.

Palapinių yra gaminama įvairiausių formų, tačiau galima išskirti du pagrindinius konstrukcinius tipus, tai tunelinės ir kupolinės palapinės. Tiek vienas, tiek kitas tipas turi savus privalumus ir trūkumus. Tunelinė palapinė (dar vadinama „angaras“ arba „cilindras“) pasižymi dideliu naudingu tūriu ir komfortiškumu, bet mažiau atspari stipriam vėjui. Kupolinės palapinės puikiai atlaiko net ir štorminį vėją, lengviau ir greičiau pastatomos.

Pagrindinės apkrovos tenka palapinės konstrukcijai – karkasui. Todėl nenuostabu, kad palapinės kokybė priklauso nuo medžiagų iš kurių karkasas pagamintas. Patys atspariausi ir lengviausi karkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Net ir po ilgų naudojimo metų toks karkasas išliks toks pat tvirtas ir patikimas. Kita medžiaga naudojama karkasų gamyboje – stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto karkasu yra gerokai pigesnės, tačiau sunkesnės ir nusileidžia atsparumu vėjui. Kai kurie gamintojai (pvz. Ferrino) leidžia pasirinkti pirkėjui tą patį palapinės modelį aliumininiu arba stiklo pluošto karkasu.

Nors skirtingi gamintojai nevienodai skirsto palapines pagal naudojimo pobūdį, tačiau galima išskirti tris pagrindines linijas, tai:

Renkantis palapinę, jūsų keliavimo pobūdis padės jums tiksliau  išsirinkti reikalingą „būstą“.

Dauguma palapinių turi du įėjimus, tai ypatingai svarbu 3 – 4 vietų palapinėms. Du įėjimai suteikia daugiau vietos prieangiuose susidėti daiktus ir papildomą komfortą įeinant ir išeinant iš palapinės.

Būtina atkreipti dėmesį į palapinės ventiliacijos angas. Per jas į palapinės vidų neturi papulti sniegas ar lietus. Geriausia, jeigu ventiliacines angas galima atidaryti ir uždaryti neišlendant iš palapinės.

Kokią galima padaryti išvadą? GERĄ PALAPINĘ galima apibūdinti taip: kompromisas naudojimo srityje ir jokių kompromisų kokybėje. Universali palapinė puikiai tiks ir baidarių žygyje, ir išvykoje prie ežero. Jeigu tinkamai prižiūrėsite, laikysite sausoje vietoje, universali palapinė tarnaus ilgus metus.

(0)