Kokius termo rūbus rinktis

Pirmas – apatinis sluoksnis- Termo apranga, vadinamas „Termo rūbai“. Apatinis sluoksnis didžiąja dalimi reguliuoja kūno temperatūrą. Ar bandėte kada apsirengti medvilninius marškinėlius po polietileniniu lietpalčiu aktyviai judant? Netgi jei toks komplektas ir apsaugos nuo lietaus, jūsų marškinėliai vistiek bus šlapi ir jūs pradėsite jausti šaltį.

Kai jūsų medvilninė apranga sugeria drėgmę iš vidaus, ši vėsta ir nežiūrint į tai, kad išorinis sluoksnis patikimai saugo nuo lietaus ir vėjo organizmas pradeda šalti. Medvilnė perdaug gerai sugeria ir išlaiko drėgmę. Šiuo metu gaminami sintetiniai poliestero gaminai, tokie kaip Polartec, CoolMax, Poliprolinen ar PowerDry efektyviai išstumia drėgmę nuo kūno. Nekaupdamos prakaito šios medžiagos drėgmę išstumia į paviršių iš kur ji sėkmingai išgaruoja.

Kad palaikyti vėsumą vasarą ir išvengti hipotermijos ekstremaliose sąlygose – labai svarbu išlikti sausam. Termo apatiniai rūbai gali būti skirti įvairiom klimatinėm sąlygom (lengvi, vidutiniai ir šilti), priklausomai nuo oro temperatūros ir kitų sąlygų jūs galite pasirinkti sau tinkamiausius. Labai svarbus, kad šie termo drabužiai būtų prigludę prie kūno, tačiau nevaržytų judesių.

Pagrindiniai sluoksniai dabar yra būtini pėsčiųjų žygiui, pasivaikščiojimui ir viskam lauke – taip pat norint šilta žiemą.

Kai planuojate savo laisvalaikio praleidimą lauke, turite įsitikinti, kad turite tinkamus drabužius, kurie atitiktų tiek užsiėmimus, tiek galimus oro pokyčius. Jungtinėje Karalystėje oras gali keistis kelis kartus per dieną ir greitai.

Atšilus orams ar atvėsus, jūs ir turėsite pridėti arba pašalinti sluoksnius. Pagrindinis sluoksnis arba šiluminiai apatiniai turėtų būti jūsų pirmasis sluoksnis, nesvarbu, ką darote ar kur einate.

 

Skaitykite „Winfields Outdoors“ išsamų pagrindų ir šiluminių drabužių vadovą…

Kas yra bazinio sluoksnio drabužiai?

Pagrindinis sluoksnis yra drabužių sluoksnis, esantis arčiausiai jūsų odos, beveik veikiantis kaip „antroji oda“, galintis išlaikyti šiltą ar vėsų.

Pagrindiniai sluoksniai ir šiluminiai apatiniai suteikia šilumos sluoksnį, tuo pačiu sugerdami ir pašalindami prakaitą, kad jaustumėtės patogiai keliaudami – tai vadinama „nešvarumu“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

(0)